• J. polski LO 3 Podr. ZPiR w.2021 OPERON

56.48
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24-72h
Cena przesyłki 11
Odbiór Warszawa ul. Powstańców Śląskich 106 bazarek paw. 28 0
Paczkomaty InPost 11
Kurier 14.99
Kurier (Pobranie) 17.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg
ISBN 9788381971256

Zamówienie telefoniczne: 222439958

Zostaw telefon
Podręcznik Język polski 3 został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników. Kontynuuje bardzo popularną serię podręczników znanego już zespołu autorek. Publikacja obejmująca zakresy podstawowy i rozszerzony zawiera omówienie trzech okresów literackich: Młodej Polski, dwudziestolecia międzywojennego i literatury wojennej. Treści zaprezentowane przez autorki pozwalają na zrealizowanie całej podstawy programowej z tych epok oraz jednocześne przygotowanie się do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym.
Każda epoka zaczyna się spisem zagadnień prezentowanych w danym dziale. Wiązki tematów zawierają wypunktowane informacje wskazujące, jakie treści i umiejętności uczeń nabędzie po ich realizacji. W blokach Zanim zaczniesz znajdują się polecenia umożliwiające swobodne przypomnienie zdobytych już informacji związanych z proponowanym tematem. Atrakcyjne dla uczniów na pewno będzie obudowanie tematów dużą ilością informacji kulturalno-obyczajowych stanowiących tło omawianych tekstów i czasów. Ważnym aspektem są także biogramy twórców wzbogacone zdjęciami, co pozwala także oswajać się z występowaniem takiej dodatkowej formy podania treści w arkuszu maturalnym. Analizę i interpretację tekstów literackich oraz źródłowych ułatwiają liczne polecenia i zadania, które można wykonywać w toku lekcji, w domu lub przygotowując się do sprawdzianu czy matury.
Publikacja napisana przystępnym językiem dodatkowo zawiera wytłuszczenia i hasła na marginesach, czyli te treści, które należy zapamiętać z danego tematu. Bloki Podsumowanie lekcji i Podsumowanie przed sprawdzianem znajdujące się na końcu działu zawierają esencję wiadomości i ułatwiają szybkie powtórki. Autorki kontynuują także warsztat Piszemy samodzielnie, który rozwija umiejętności formowania wypowiedzi pisemnych.
Treści z zakresu rozszerzonego zostały oznaczone na marginesie kolorowym paskiem.
Podręcznik do języka polskiego, zakres podstawowy i rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych składa się z 3 działów:
Młoda Polska
Dwudziestolecie międzywojenne
Literatura wojenna
Autor Magdalena Steblecka-Jankowska, Renata Janicka-Szy
Wydawnictwo Operon
Stron 400
Rok wydania 2021
Oprawa broszurowa
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci