• Kwalifikacja EKA.05.3. Prowadzenie spraw...

Brak towaru
57.15
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24-72h
Cena przesyłki 11
Odbiór Warszawa ul. Powstańców Śląskich 106 bazarek paw. 28 0
Paczkomaty InPost 11
Kurier 14.99
Kurier (Pobranie) 17.99
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
ISBN 9788360045633
Zostaw telefon
Podręcznik z zakresu kadr, płac i obsługi programu kadrowo-płacowego Gratyfikant GT jest przeznaczony dla słuchaczy ośrodków kursowych oraz uczniów szkół ekonomicznych o różnych profilach.
W opracowaniu przedstawiono zagadnienia związane z nawiązywaniem stosunku pracy i zawieraniem umów cywilnoprawnych zasady obliczania wynagrodzenia za czas przepracowany za czas niewykonywania pracy sporządzania dokumentacji związanej z przebiegiem pracy i wypłatą wynagrodzeń. Zawarto w nim również zagadnienia dotyczące obliczania niezbędnych podatków i obciążeń wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, naliczanych od wynagrodzeń pracowników. Autorki zaprezentowały także deklaracje rozliczeniowe dotyczące podatku dochodowego od osób fizycznych.
Ponadto publikacja zawiera omówienie zagadnień dotyczących analizy kadrowej i płacowej m in wskaźniki płynności kadr stanu, struktury i dynamiki zatrudnienia, oceny efektywności wykorzystania czynnika pracy ludzkiej i wynagrodzeń (np wskaźnik wzrostu wynagrodzeń, pracochłonność, nominalne wykorzystanie czasu pracy, efektywność wynagrodzeń itd) oraz przykładowe zadania do części praktycznej egzaminu zawodowego potwierdzającego kwalifikację EKA 05, rozwiązane techniką komputerową z wykorzystaniem programu Gratyfikant GT.
Publikacja została opracowana zgodnie z nową podstawą programową dla zawodu technik ekonomista i technik rachunkowości dla kształcenia w zakresie kwalifikacji EKA 05 (Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych) i stanowi materiał pomocniczy, wspomagający edukację - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 czerwca 2012 r. w sprawie dopuszczania do użytku w szkole programów wychowania przedszkolnego i programów nauczania oraz dopuszczania do użytku szkolnego podręczników (Dz U 2012 poz 752) nie podlega zatwierdzeniu na podstawie art 27.
Autor Bożena Padurek, Ewa Janiszewska-Świderska
Wydawnictwo Padurek
Stron 408
Rok wydania 2020
Oprawa broszurowa
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci