• Rozliczenia z kontrahentami, bankami..

Brak towaru
57.10
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 24-72h
Cena przesyłki 11
Odbiór Warszawa ul. Powstańców Śląskich 106 bazarek paw. 28 0
Paczkomaty InPost 11
Kurier 14.99
Kurier (Pobranie) 17.99
Dostępność Brak towaru
Waga 0.15 kg
ISBN 9788360045732
Zostaw telefon
Podręcznik z zakresu rozliczeń z kontrahentami, bankami, pracownikami i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych jest przeznaczony do kształcenia teoretycznego i praktycznego w zakresie kwalifikacji EKA.05.
Opracowanie zawiera omówione formy rozliczeń pieniężnych z kontrahentami, sporządzone dokumenty dotyczące rozrachunków tj. wezwanie do zapłaty, notę odsetkową, notę księgową i uzgodnienie sald oraz klasyfikację kredytów bankowych, dokumentację operacji bankowych, obliczanie odsetek od lokat terminowych i od kredytów bankowych.
W publikacji omówiono zadania wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, zasady zgłaszania w ZUS płatników składek będących osobami fizycznymi i podlegających wpisowi do KRS jako rozpoczynający prowadzenie działalności gospodarczej. Przedstawiono dokumenty zgłoszeniowe ubezpieczonych w ZUS, dotyczące wyrejestrowania ubezpieczonych oraz dokumenty rozliczeniowe składane w ZUS za każdy miesiąc.
Publikacja została opracowana zgodnie z nową podstawą programową dla zawodu technik ekonomista dla kształcenia w zakresie kwalifikacji EKA.05 (Prowadzenie spraw kadrowo-płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych) i stanowi materiał pomocniczy, wspomagający edukację - zgodnie z treścią Ustawy o systemie oświaty (art. 22 aa.) oraz Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 października 2019 r. w sprawie dopuszczania do użytku w szkole podręczników nie podlega procedurze zatwierdzenia przez Ministra Edukacji Narodowej (Dz.U. z 2019 r., poz. 2213).
Autor Bożena Padurek, Ewa Janiszewska-Świderska
Wydawnictwo Padurek
Stron 422
Rok wydania 2021
Oprawa broszurowa
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci