• Geografia LO 3 Podręcznik ZR OPERON

65.20
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty płatne przy odbiorze ( kartą, gotówką) 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier 15
Dostępność 100 szt.
Waga 0.15 kg
ISBN 9788381971201

Zamówienie telefoniczne: 22 243 99 58

Zostaw telefon
Podręcznik Geografia 3. Zakres rozszerzony został przygotowany dla uczniów klasy 3 liceów ogólnokształcących i techników, którzy kontynuują naukę przedmiotu geografia w zakresie rozszerzonym. Autor podręcznika skupił się na przekazaniu tych wszystkich umiejętności, które są niezbędne do zdania egzaminu maturalnego. W tym tomie zawartość koncentruje się wokół geografii Polski.
Każdy rozdział zaczyna się modułem Przypomnij sobie, dzięki któremu uczniowie mogą powtórzyć wiadomości z poprzednich lat. Tuż pod nim znajdują się informacje na temat umiejętności, jakie uczniowie opanują na danej lekcji. W podręczniku wyróżniono ważne pojęcia podgrubioną czcionką, a definicje kolorem. Na marginesach znajdują się hasła, które zwracają uwagę na treści do zapamiętania. Te same najistotniejsze nazwy i informacje są jeszcze raz przywołane w podsumowaniu po każdej lekcji.
Przygotowanie do matury ułatwiają umieszczone po każdym temacie Zadania do rozwiązania oraz blok ćwiczeniowy na końcu każdego działu Sprawdź, czy umiesz, który zawiera typowe polecenia egzaminacyjne. Bardzo ważnym elementem są zadania rozwiązane krok po kroku występują w tych tematach, które wymagają opanowania obliczeń. Atutem podręcznika są liczne grafiki: od przekrojów, schematów, przez wykresy, diagramy kołowe aż po liczne mapy. Publikację kończy indeks ułatwiający poruszanie się po książce oraz praktyczny zestaw map fizycznych regionów Polski.
Podręcznik do geografii, zakres rozszerzony dla szkół ponadpodstawowych składa się z 5 działów:
Geografia fizyczna Polski
Geografia regionalna Polski
Ludności Polski
Geografia ekonomiczna Polski
Badania i obserwacje geograficzne we własnym regionie
Autor Piotr Ciesielski
Wydawnictwo Operon
Rok wydania 2021
Oprawa broszurowa
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie