• Geografia SP 5 Podr. WSiP

55.40
szt. Do przechowalni
Opinie
brak ocen
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty płatne przy odbiorze ( kartą, gotówką) 0
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier 15
Dostępność 14 szt.
Waga 0.15 kg
ISBN 9788302174315

Zamówienie telefoniczne: 22 243 99 58

Zostaw telefon
Podręcznik do klasy 5 przedstawia zagadnienia z zakresu krajobrazów Polski i świata. Został opracowany w oparciu o najnowszy stan wiedzy geograficznej, dzięki czemu uczeń zapozna się z aktualnymi danymi z zakresu geografii.
Zgodnie z zaleceniami podstawy programowej autorzy podręcznika zastosowali liczne odwołania do dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Polski.
Podręcznik analizuje też szczegółowo relacje przyczynowo skutkowe oraz czasowo przestrzenne pomiędzy różnymi elementami i procesami zachodzącymi w środowisku geograficznym (funkcje wielkiego miasta na przykładzie Warszawy, piętrowość klimatyczno-roślinna w Himalajach).
Zalecana w podstawie programowej strategia wyprzedzająca, polegająca na wcześniejszym przygotowaniu się uczniów do lekcji poza szkołą, w podręczniku została zrealizowana w formie krótkich poleceń na początku lekcji.
Tematy dotyczące krajobrazów są zilustrowane zdjęciami najciekawszych roślin i zwierząt, by uczniowie zainteresowali się lekcją i łatwiej zapamiętali zawarte w niej treści.
Szczegółowe mapy tematyczne omówione w treści lekcji pozwalają na realizację podstawowego celu edukacyjnego geografii na tym poziomie edukacji, którym wg twórców podstawy programowej jest interpretacja treści map.
Praktyczne wskazówki, dotyczące zajęć terenowych i zdobywania wiedzy o najbliższej okolicy, pozwolą uczniom na zwiększenie umiejętności uważniejszej i bardziej wnikliwej obserwacji otoczenia oraz zmian postrzegania świata w codziennym życiu.
Podręcznik przeznaczony na 30 godzin lekcyjnych.
Działy w podręczniku:
1. Mapa,
2. Krajobrazy Polski,
3. Krajobrazy świata
Budowa lekcji:
polecenia przed lekcją,
treść lekcji,
polecenia wplecione w lekcję (np. znajdź w internecie),
wydzielone moduły, takie jak:
ciekawostki Dowiedz się więcej,
Geografia w praktyce,
Wiesz, rozumiesz,
Sprawdź się (zadania na koniec lekcji).
Dział składa się z lekcji, podsumowania działu i zadań sprawdzających.
Autor Agnieszka Lechowicz, Maciej Lechowicz
Wydawnictwo WSiP
Stron 176
Rok wydania 2018
Oprawa broszurowa
Format 17x24 cm
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie